جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی :بینی گوشتی به بینی هایی گفته می شود که در قسمت نیمه پایینی بینی دارای پوستی ضخیم  و چربی زا هستند.افراد دارای بینی گوشتی معمولا دارای پوست ضخیم و چرب درنوک بینی هستند.این افرادغضروف پهن و بزرگ درجلوی بینی خود دارند همچنین این افراد غضروف های بزرگی درپایین کناری بینی دارند.

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی به ظاهر کمی ریسک دارد و اغلب افراد تصور می کنند که جراحی بینی گوشتی با موفقیت انجام نخواهد شد.بینی های گوشتی معمولا پوست ضخیم و غضروف های نازکی دارند که باتکنیک های قدیمی کار خاصی برای بینی های گوشتی انجام نمی شد.اما امروزه با تکنیک های جدید جراحی بینی گوشتی ممکن شده است.

 

ویژگی بینی گوشتی

بینی های گوشتی مقداری چربی و پوست ضخیم و دارای قوزمی باشند.بینی های گوشتی  از نظر ضخامت انواع مختلفی دارند تشخیص بینی گوشتی از استخوانی کار بسیار راحتی است  اما  تشخیص این ضخامت توسط جراح بینی انجام می شود.بیشتر  پزشکان برای ارزیابی ضخامت پوست بینی از پره های بینی کمک می گیرند و با لمس پره های بینی و یا عکس برداری از سوراخ های بینی نوع بینی و تغییرات ان را تشخیص می دهند.

جراحی بینی

تشخیص  بینی گوشتی

یک جراح مجرب و متخصص زمانی که بینی شمارا ارزیابی می‌کند می‌تواند به شما بگوید که بینی و پوست شما از چه نوعی است و نتیجه جراحی بینی گوشتی شما چگونه است.

ضخامت پوست شما هنگام جراحی نیزارزیابی می شود و سپس توسط پزشک تشخیص داده می‌شود  تغییرات موردنیاز برای چارچوب و اسکلت‌بندی بینی اعمال  می شود.

 

 

پوست ضخیم در جراحی بینی گوشتی

در جراحی بینی گوشتی خطوط تیز و زاویه‌ها در زیر یک پوشش ضخیم پنهان‌شده‌اند و به‌خوبی نمایان نمی‌شود. در این شرایط می‌توان بافت چربی را از زیرپوست به‌خصوص نوک بینی خارج کرد که البته این کار باید کاملاً بااحتیاط صورت بگیرد.

پوست نازک در جراحی بینی گوشتی

در جراحی بینی گوشتی هرچه ضخامت پوست بینی نازک‌تر باشد سریع‌تر بهبود می‌یابد و بینی بهتر منقبض می‌شود. داشتن پوست نازک در بینی مزایای خاص خودش را دارد اما ممکن است معایبی نیز داشته باشد. پوست نازک مشخصات بینی را به‌خوبی نمایش می‌دهد اما در عوض ایرادهای خیلی کوچک را جراحی بینی گوشتی نیز نمایان می‌کند. در شرایط خاص که پوست خیلی نازک باشد .پزشک در بعضی مواقع  از یک‌لایه پوشاننده‌ی نازک بر روی اسکلت‌بندی بینی استفاده می‌کند تا ظاهربینی صاف‌تر و برجستگی‌ها ملایم‌تر به نظر برسد.

مشکل جراحی بینی گوشتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *