آموزش استخراج ارز دیجیتال اتریوم به صورت گام به گام خانه سرمایه-آکادمی حسینی فایننس

البته در مقابل سخت افزار های استخراج و یا میزان سوددهی آن ها احتمال دارد با ارائه الگوریتم های محمد حسینی سرمایه گذاری جدید تغییر کند. از نظر تئوری استخراج ارز های دیجیتال توسط کامپیوتر های خانگی و لپ تاپ امکان پذیر است. مدت ‌ها قبل نرم‌ افزار های متعددی برای استخراج ارز ها با کامپیوتر تولید و روانه بازار شد. البته این نکته را هم باید افزود که استفاده از کامپیوتر های معمولی و لپ ‌تاپ به طور معمول برای استخراج ارز های دیجیتال به احتمال 99% به صرفه و سود آور نخواهد بود.

چنین رشدی، هرکسی را وسوسه می‌کند تا به جرگه ماینرهای بیت کوین بپیوندد. سود ماین کردن رمز ارزها به عوامل مختلفی مانند هزینه برق مصرفی، قیمت رمز ارز مورد نظر، هزینه تجهیزات خنک‌کننده، هش ریت تولیدی دستگاه، سختی شبکه و موارد دیگر بستگی دارد. دارایی‌های مختلف در دنیای کریپتو غالبا بر اساس مکانیزم‌های اجماع دسته‌بندی می‌شوند که دو تا از محبوب‌ترین‌ها، اثبات کار و اثبات سهام هستند. از آنجایی که مفهوم ماینینگ ارزهای دیجیتال فقط در الگوی PoW و دیگر پروتکل‌های مشابه (نظیر فناوری Scrypt در دوج کوین) کاربرد دارد، بنابراین تنها ارزهای مبتنی بر این سیستم‌ها قابل استخراج هستند. این یعنی سابقه (دفتر کل) تمام تراکنش‌ها برای عموم در دسترس است و در کامپیوترهای زیادی در سراسر دنیا ذخیره شده است.

  • نحوه استفاده از هریک از نرم‌افزارهای متفاوت است و مطمئن شوید براساس دستورالعمل‌ها عمل می‌کنید.
  • تتر یک نوع ارز دیجیتال است که از ویژگی های آن می توان به قیمت ثابتش اشاره کرد.
  • رایانه‌ها یا ماینرها در یک شبکه گسترده عضو می‌شوند و زنجیره‌های بلوکی را تایید می‌کنند.
  • همان گونه که در قسمت ابتدایی متن مشاهده کردید، کاربرد اصلی خرید بیت کوین را میتوان فراهم نمودن امکان خرید هرگونه کالای اینترنتی بدون برجا گذاشتن هیچ رد خاصی دانست.

با جامعه فارسی‌زبان ارزدیجیتال در مورد توکن‌ها و کوین‌های محبوبتان بحث و گفتگو کنید. برای آغاز ماینینگ رمز ارزها عموما به یک دستگاه ماینر مخصوص نظیر اسیک، کارت گرافیک یا پردازنده اصلی کامپیوتر نیاز دارید. انتخاب بهینه‌ترین نوع سخت افزار به الگوریتم مورد استفاده در بلاک چین رمز ارز مورد نظر بستگی دارد. ایجاد یک فارم استخراج پروسه‌ای پیچیده‌تر از صرفا گردآوری و خرید چند کامپیوتر برای ماینینگ ارزهای دیجیتال است. این کار به سرمایه گذاری عظیم در تسهیلات خاص و نرم افزارهای تخصصی جهت کنترل فرآیندهای مختلف و حتی استخدام کارمند برای نظارت بر سخت افزارها و نگهداری آن‌ها نیاز دارد. در این مرحله از استخراج ارزهای دیجیتال، پس از اضافه شدن تراکنش‌ها به یک بلاک، اطلاعات اضافی از جمله داده عنوان یا همان هدر و هش بلاک قبلی روی زنجیره و هش بلاک جدید به آن افزوده خواهد شد.

مراحل استخراج ارز دیجیتال اتریوم

بلاک چین را می‌توان به عنوان یک دفتر کل بانک غیرمتمرکز توصیف کرد که به طور همزمان اطلاعات را در چندین مکان ذخیره کرده و آن‌ها را به طور منظم با اطلاعات تراکنش‌های جدید به روز رسانی می‌کند. استخراج قانونی بیت کوین در ایران نیاز به دریافت مجوز و پرداخت تعرفه برق صادراتی دارد. در صورت انجام استخراج بدون دریافت مجوزهای لازم ممکن است با جریمه‌های سنگین و شکایت‌های قضایی مواجه شوید. بنابراین استخراج در ایران یک صنعت بوده و قانونی است؛ اما برای ماینینگ بدون دردسر باید مجوزهای لازم را از وزارت صنعت و وزارت نیرو دریافت کرد که خود نیازمند پوشیدن یک جفت‌ کفش آهنین است. در صورت انجام استخراج بدون دریافت مجوزهای لازم، وزارت نیرو می‌تواند ضمن اعمال جریمه، انشعاب برق را جمع‌آوری کرده و همچنین از نظر قضایی حق ضبط دستگاه‌ها و حتی انجام اقدامات قضایی ممکن است.

قیمت و هزینه‌های برق

قراردادهای هوشمند قطعاتی از کد هستند که درصورت برآورده‌شدن مجموعه‌ای از شرایط به‌طور خودکار اجرا می‌شوند. شبکه اتریوم یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز بومی به نام اتر دارد که برای تسهیل تبادل دارایی در شبکه یا صرافی‌های ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود. سه جزء شبکه اتریوم به یکدیگر وابسته هستند و باید همیشه در هماهنگی با هم کار کنند. اگر توسعه‌دهندگان، ماینرها و کاربران مشارکت در شبکه را متوقف کنند، شبکه با شکست مواجه می‌شود.

در حقیقت آنها دستگاه‌ها و سخت‌افزارهای خود را در اختیار شبکه بیت کوین قرار می‌دهند و شبکه بیت کوین در ازای حفظ امنیت شبکه به آنها پاداش می‌دهد. علاوه بر این، تیم‌های ماینینگ هیچ‌گاه استراحت ندارند و به محض راه‌اندازی یک فارم، باید به‌صورت 24 ساعته کار کرده و تجهیزات دائما روشن باشند. ‌بنابراین برای داشتن بیشترین خروجی از دستگاه‌ها، فعال بودن دائمی آن‌ها کلید کار است. علاوه بر این، نوسانات بازار و همچنین هزینه برق و سختی استخراج شبکه، بر سودآوری مزارع ماینینگ تاثیر می‌گذارد. در این قدم از ماینینگ رمز ارزها، دیگر ماینرهای شبکه با بررسی هش، صحت بلوک تاییدنشده را چک می‌کنند. اما این هش چقدر پیچیده است؟ به عنوان مثال، فرض کنید با استفاده از یک ماشین حساب هش SHA-256، یک هش با ساختار SHA-256 را به یک متن خام مانند “I love Cryptocurrency Mining” اضافه می‌کنید.

این تسک‌ها تحت عنوان گواهی اثبات کار نامیده می‌شوند و هدف از طراحی آن‌ها ایجاد یک فضای عادلانه برای تمامی ماینرها از اقصی‌نقاط جهان است. تنها دلیلی که کسی یک برنامه را سایدلود می‌کند این است که کانال های رسمی نرم افزار مورد نظر خود را ندارد. از آنجایی که اپلیکیشن‌های استخراج کریپتو که از سخت‌افزار گوشی‌های هوشمند برای استخراج ارز دیجیتال استفاده می‌کنند توسط اپل و گوگل ممنوع شده‌اند، بارگذاری جانبی تنها راهی است که می‌توانید این برنامه‌ها را نصب کنید. Digiconomist همچنین تخمین می‌زند که استخراج بیت کوین سالانه 97 میلیون تن کربن و اتریوم سالانه بیش از 52 میلیون تن دی اکسید کربن تولید می‌کنند که با مقادیر تولید شده توسط اقتصادهای در حال توسعه تقریبا برابری می‌کند. با کمک یک ماشین حساب ماینینگ می‌توانید درآمد خود را از استخراج بیت کوین محاسبه کنید. ماشین حساب ماینینگ وب‌سایت ارزدیجیتال می‌توانید در این زمینه به شما کمک کند.

السالوادور اولین دفتر ملی بیت‌کوین را راه‌اندازی کرد

آموزش استخراج ارز دیجیتال اتریوم به صورت گام به گام خانه سرمایه-آکادمی حسینی فایننس